Haber

Tekirdağ’da Okul ve Otomobilden Hırsızlık

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir okul ve otomobilden hırsızlık ihbarı üzerine polis alarma geçti. Hırsız yakalanırken, hırsızlık anına ait güvenlik kamerası görüntülerinde hırsızın okula girdiği ve çalınan malzemeleri sanki kendi malıymış gibi taşıdığı görüldü.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Yavuz Mahallesi’ndeki Cumhuriyet İlköğretim Okulu’ndan bilgisayar ve kabloların çalınması ile diğer 2 otomobilin de çalınması üzerine Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Ekipler, okul ve bölgedeki tüm güvenlik kulübelerinde incelemelerde bulundu.

Kendi gibi taşındı

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, hırsızın var gücüyle okula girerek okulda kullanılan bilgisayarları ve diğer malzemeleri tek tek çalmaya çalıştığı anlar güvenlik kameraları tarafından an be an kaydediliyor. Diğer güvenlik kamerası görüntülerinde ise hırsızın hedef aldığı araca gizlice yaklaşıp bir süre aracın etrafında dolaştığı görülüyor. Hırsız daha sonra otomobilin kapısını açarak bir süre otomobili inceledi ve ardından koşarak uzaklaştı.

20 suç dosyası yayımlandı

Güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri, her üç olayda da şüphelinin, yağma, konuttan hırsızlık ve otomobil hırsızlığı suçlarından 20 sabıkası bulunan BS (39) isimli kişi olduğunu belirledi. Ekiplerin yürüttüğü çalışma sırasında şahıs yakalanarak polise götürüldü. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen BS, tutuklandı. Ayrıca olaylar sırasında çalınan bilgisayar ve cep telefonu da şahıslardan alınarak sahiplerine teslim edildi. – TEKİRDAĞ

kocaali-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu