Haber

Kürekte 2023 Sezonu Başlıyor

Kürek sporunda 2023 dönemi ergometre yarışları ile başlayacak. Türkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Salon Kürek Şampiyonası, 8 Ocak Pazar günü İstanbul’da yapılacak.

37 Kulüp ve 600’den Fazla Sporcu Mücadele Edecek.

Boğaziçi Üniversitesi Uçsavar Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilecek Türkiye Salon Kürek Şampiyonası’nda Türkiye’nin birçok ilinden 37 kulüp ve 600’ü aşkın sporcu kıyasıya mücadele edecek. U15, U17, U19, U23, Büyükler ve Usta kategorilerindeki sporcular 1000 ve 2000 metre yarışlarında derece için ter dökecekler.

Erhan Ertürk: “2023 yılını Ergo ile açıyoruz”

Yarışlar öncesi açıklamalarda bulunan Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı Erhan Ertürk, heyecanla yeni bir döneme başladıklarını söyledi. Ergometre yarışlarının Cumhuriyetin 100. yıl coşkusu ile gerçekleştirileceğini söyleyen Erhan Ertürk, yarışlara katılacak kulüp ve sporculara başarılar diledi. Erhan Ertürk: “Ergometre yarışları ile ilk startı İstanbul’da vereceğiz. Bir asrı geride bırakacağımız bu yıl, yapacağımız tüm faaliyetleri 100. yılımıza yakışır bir biçimde gerçekleştireceğiz. Bizimle aynı heyecanı yaşayan herkesi yarışları izlemeye davet ediyoruz. Şimdiden mücadele edecek tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu